Achievements

Total Achievements : 336
Pages
Event: UTTAR PRADESH STATE DANCE SPORTS CHAMPIONSHIP
Event Venue : HOLY PUBLIC SCHOOL SIKANDRA AGRA
Event Date : 2nd Nov, 2019
Description :

Tani Kasana of  6-B, has participated in the Uttar Pradesh  State Dance Sports  Championship held at  Holy Public School Sikandra Agra

Event: UTTAR PRADESH STATE DANCE SPORTS CHAMPIONSHIP
Event Venue : HOLY PUBLIC SCHOOL SIKANDRA AGRA
Event Date : 2nd Nov, 2019
Description :

Mahi Bhati V-D, has participated in the Uttar Pradesh  State Dance Sports  Championship held at  Holy Public School Sikandra Agra.

Event: CISCE NATIONAL YOGA COMPETITION 2019
Event Venue : BIHAR-JHARKHAND
Event Date : 22nd Oct, 2019
Description :

Bhavishya Payala secured Second Position in U-14 Boys Category.

Event: CISCE NATIONAL CRICKET TOURNAMENT
Event Venue : CHILDREN'S ACADEMY JAIPUR ,RAJASTHAN
Event Date : 16th Oct, 2019
Description :

Akhilesh Kumar (6A),Joban Preet Singh (6E) and Ansh Sharma (7D) has won the CISCE National Cricket Tournament 2019 representing UP & UK Team 

Event: INTER-HOUSE SKATING COMPETITION 2019
Event Venue : PRAGYAN SCHOOL, GREATER NOIDA
Event Date : 12th Oct, 2019
Description :

Srishti Joshi of Class-I C got Gold Medal in Inter-House Skating Competition.

Event: CISCE REGIONAL CRICKET TOURNAMENT 2019
Event Venue : COLVIN TALUKDAR'S COLLEGE, LUCKNOW
Event Date : 3rd Oct, 2019
Description :

Our School Team has scored the Second Runner-Up position in U-14 Category and one of student Akhilesh Kumar of Class-6 A has selected for CISCE National Cricket Tournament.

Event: Agra Rainbow Competition 2019
Event Venue : St.Peter's College Agra
Event Date : 2nd Oct, 2019
Description :

Maaney Bhardwaj got Consolation prize in Singing Competition.

Event: KOFUKAN INTER SCHOOL KARATE CHAMPIONSHIP 2019
Event Venue : FR. AGNEL SCHOOL, GREATER NOIDA
Event Date : 6th Sep, 2019
Description :

Ansh Pratap Chand (IX C), Pushkar Goel (VIII D), Rishabh Chauhan (IX A) and Prajwal Tomar (VI C) won the Gold Medal in Senior Category.

Event: KOFUKAN INTER SCHOOL KARATE CHAMPIONSHIP 2019
Event Venue : FR. AGNEL SCHOOL, GREATER NOIDA
Event Date : 6th Sep, 2019
Description :

Daksh Kumar (III F), Armaan Bhargava (III F), Yash Singhal (III F), Tripti (III F) and Siddh Ramnaresh (III F) won the Silver Medal in Junior Category.

Event: KOFUKAN INTER SCHOOL KARATE CHAMPIONSHIP 2019
Event Venue : FR. AGNEL SCHOOL, GREATER NOIDA
Event Date : 6th Sep, 2019
Description :

Satyam Kumar (III F), Dev Bhati (III F) and Jai Kumar Singh (III F) won the Bronze Medal in Junior Category.

Event: KOFUKAN INTER SCHOOL KARATE CHAMPIONSHIP 2019
Event Venue : FR. AGNEL SCHOOL, GREATER NOIDA
Event Date : 6th Sep, 2019
Description :

Lakshya Kumar (IV A) won the Gold Medal in Junior Category.

Event: KOFUKAN INTER SCHOOL KARATE CHAMPIONSHIP 2019
Event Venue : FR. AGNEL SCHOOL, GREATER NOIDA
Event Date : 6th Sep, 2019
Description :

Our School has won the Runner-Up Trophy in overall Competition.

Pages
Total Achievements : 336

  • of Jesus & Mary Convent School, Greater Noida
  • Enter School Code
    'JMCSGN'